A forduló összefoglalója:

2009.06.03. 17:36, hse94
A forduló csapata: UTE

Honvéd-Vasas 0-0

A budapesti rangadón egyértelműen a vendég Vasas lépett pályára esélyesként.Kiegyenlített küzdelem folyt a pályán,a Honvéd mind játékban,mind helyzetekben feltudta venni a versenyt a vendégekkel.Az első félidőben kevés lehetőség adódott a két csapat között,így félidőben 0-0 volt az eredmény.A második félidő,az elsőhöz hasonlóan nagyon színvonalas játékot hozott.Igazi rangadó volt.Mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek,de ezek kimaradtak.A döntetlen igazságos.

Hegyvidék-Dunaújváros 4-3

A DVSI látogatott hozzánk a kelen pályára.Sokkal jobban kezdtünk,hiszen korai gólt szereztünk.Ezekután azonban egy gyengén játszó ellenfél kihasználta 3 lehetőségét,mi pedig kihagytuk helyzeteinket,így félidőbe 3-1 oda. Szünet után összeszedtük magunkat,végre betudtuk lőni helyzeteinket,és fantasztikus módon megfórdítottuk a meccset.Akármilyen körülmények között,szép dolog 2 gólos hátrányból győzni!!!

REAC-UTE 1-1

A már bajnok REAC,az Újpestet fogadta,ahol mindenféleképpen nehéz meccsre számíthatott.Az is lett.Az Újpest remekül játszott,talán kissé meglepte a hazaiakat,és teljesen egyenrangú ellenfele volt a bajnoknak.A REAC magához képest gyengén játszott,és ennek is köszönhető,hogy nem tudták megnyerni a meccset.Sőt,talán az UTE volt közelebb a győzelem megszerzéséhez,de végül az eredmény 1-1 lett.

RTK-Csepel Halászi 2-6

Nagy csata ígérkezett rákoskeresztúron,ahol két az utóbbi időben gyengébben szereplő csapat találkozott.Azonban a két csapat közti különbség,mégis látszott.Az első félidő,ismét borzalmasra sikeredett az RTK számára.Egy korai kapushibát követően,a csapat szétesett,és félidőbe nem kevesebb,mint 4-0 volt a vendégeknek.Ahogy múlthéten is,jöhetett a fejmosás szünetben az RTK játékosainak,és ismét javítottak teljesítményükön.A második félidő sokkal kiegyenlítettebb volt,mint az első,és itt a 4 gól igazságosan lett elosztva.Ennek ellenére,könnyed vendég sikert láthatott a közönség.

Fehérvár-Felcsút 0-2

Az utóbbi időkben remekül szereplő Fehérvár,az utolsó helyezett Felcsútot fogadta.A meccset a hazaiak írányították,ám a jól védekező Felcsút visszaverte a támadásokat.Sőt szünet előtt,egy szépségdíjas kontratámadásból gólt szereztek,így nagy meglepetésre félidőben a vendégek vezettek.Szünet után is ugyanaz maradt a forgatókönyv:A Fehérvár támad,a Felcsút kontrázik.Ebből pedig ismét a vendégek jöttek ki jól,hiszen sikerült egy újabb ellentámadást góllal zárni.A Fehérvárnak,pedig nem volt szerencséje,hiszen lehetőségeit elpuskázta.

Balassagyarmat-III.Ker 0-2

Egyértelmű esélyesként lépett pályára a III.Ker,az utóbbi időkben nagyon gyengén szereplő Balassagyarmat ellen.A különbség meglátszott,ám nem olyan nagy mértékben,mint arra számítani lehetett.A vendégek birtokolták szinte végig a labdát,de ők se játszottak úgy,ahogy tudnak.Azonban mégis kijött a végére a különbség...

Gyöngyös-FTC 2-3

Nagy esélyesként lépett pályára a Ferencváros Gyöngyösön.Azonban meglepetésre a Gyöngyös teljesen felvette a kesztyűt,mitöbb vezetést is szereztek,ám a félidő előtt még egyenlített a Fradi,ennek ellenére meglepetés volt,hogy egy félidő után nem volt különbség a két csapat között.Szünet után gyorsan gólt szerzett a Fradi,és itt talán úgytűnt,hogy könnyedén behúzzák.Nem így lett azonban,hiszen egy szép gólt követően egyenlített a hazai csapat,és ezzel már 2-2.Az utolsó percekben a Fradi őrülten rohamozott,és egy nagy védelmi hibát követően,előnyhöz jutatták magukat,és megnyerték a meccset.Igazi hidegzuhany volt a hazaiak számára a késői gól,de mindent összevetve,abszolút helyt álltak.

MTK-Pomáz 10-0

Az elejétől kezdve nem volt kérdéses,hogy melyik csapat fog nyerni.Az MTK lehengerelte ellenfelét a pályáról.Gól gólt követett,és a 10 gólos különbség is reális volt.Érdekes,mert eddig a Pomáz nem a sok bekapott góljáról volt híres...