A forduló összefoglalója

2009.05.25. 19:03, hse94
A forduló csapata: Fehérvár

Vasas-Balassagyarmat 3-0 (j.n)

A tavalyi 13-0 után mindenki ismét nagy arányú Vasas sikerre számított,ám érthetetlen módon a Balassagyarmat a meccs napján közölte,hogy nem fognak megjelenni. A meccset nem fogják bepótolni,így játék nélkül 3-0-ra nyer a Vasas.

Felcsút-REAC 1-5

A REAC,ha győz,akkor megnyeri a bajnokságot,így nagy teherrel a válukon játszottak a vendégek,a sereghajtó Felcsút ellen. Az első félidőben sokkal kisebb különbség volt a két csapat között,mint a várható,sőt a REAC nem tudott a kapuba találni.Még nagyobb megleptésre gól született a túloldalon,és a félidőben a sereghajtó veri a listavezetőt.A második félidőbe a REAC játéka feljavult,sokkal jobban játszottak,és az addig hősiesen játszó hazai csapat megroppant. Gól,gólt követett és végül 5-1-re győzött a REAC. Ezzel a győzelemmel,matematikailag bár bajnokok,ami bravúros teljesítmény.

III.Kerület-Fehérvár 1-4

Egy nagyon jó meccsre lehetett számítani,hiszen bár a III.Kerület jobb játékerőt képvisel,a vendégcsapat az utóbbi időben fantasztikus formában van. A meccs kiegyenlítetten kezdődött,de viszonylag hamar vezetést szerezett a Fehérvár,egy távoli lövéssel.A hazai csapat,talán fel se fogta mi történt,máris kapták az újabb gólt,ismét távolról. 0-2 után kissé összeszedte magát a III.Ker,szépítettek és úgytűnt,akár egyenlítehetnének is,ehelyett ismét vendég gól születt,így 3-1-re vezett a Fehérvár félidőben.A második félidőben a Kerület próbálkozott,de a Fehérvár különösebb gond nélkül megoldotta hátul,sőt újabb gólt szerezve már 3-ra növeltél előnyüket. Ez a végéig kitartott,így nagyarányú,szép győzelmet aratott a hazai csapat. Ezzel az eredménnyek,ők a forduló csapata!

Pomáz-Hegyvidék 3-2

Egy nálunk gyengébb erőt képviselő csapattal találkoztunk,egy borzalmas talajú pályán. Az első félidő számunkra katasztrófálisra sikeredett,pomázi mezőnyfölény,sőt a félidő legvégén hátrányba kerültünk. A második félidőben is alig sikerült valamit csinálunk.Végig futottunk az eredmény után.2-0-nál még szépíteni tudtunk,de egy újabb kapott góllal már 3-1-re módosult az állás.A legvégén még szépítettünk,de ez már csak szépségtapasz volt,hiszen a bíró ezután véget vetett a számunkra borzalmas meccsnek. Az MLSZ ajándékozott nekünk 3 pontot, de ahogy az eredmény is jelzi,nem érdemeltük meg.

Dunaújváros-Gyöngyös 4-2

Szerdai ellenfelünk a Gyöngyös ellen játszott hétvégén.A meccsen jobban játszott a hazai alakulat,de a Gyöngyös nem adta könnyen magát,ezt az eredmény is jelzi.A meccs a legvégéig szoros volt,és ha egy kis szerencséje lett volna a vendégeknek,akkor pontot szerezhettek volna.Azonban ismét drágán fizettek a védekezési hibáikért,és vereséget szenvedtek.

FTC-Honvéd 1-1

Rangadó a népligetben,két jól felkészített csapat ütközete volt ez. Jobban kezdett a hazai csapat,és egy korai szabadrúgás góllal vezetést szereztek.A zöld-fehér alakulat támadt tovább a 2.dik gól megszerzésért,de ez nem sikerült.Ezután a Honvéd összeszedte magát,jobban zárt hátul,sőt egyenlítettek is,egy lesipuskás találattal. Félidőben 1-1. A térfélcserélt követően óriási küzdelem folyt a pályán,ahol a hazai csapat volt közelebb a győztes találat megszerzéséhez.Végül a Honvéd értékes pontot szerzett.

UTE-RTK 7-2

A vendég RTK ősszel nagy meglepetésre kiütötte az Újpestet,így a lila-fehérek a visszavágásban reménykedtek.Ez a küldetés nem indult túl jól,hiszen gyors vezetést szerzett a vendég RTK. Ami ezt követte az pedig elképesztő volt.A lelketlenül játszó,rengeteg hibát elövető RTK,szép lassan behozhatatlan távolságra került,ellenfelüktől.Szinte hihetetlen módon 6-1 volt szünetben az Újpestnek. Az akaratlanul játszó RTK,kicsit rendezte a sorokat félidőben,is sokkal jobban játszott,de ez már mind késői bánat volt. Legalább a második félidőt döntetlenre hozták.

Csepel Halászi-MTK 2-6

Nagy esélyesként lépett pályára,a 3.dik helyért küzdő MTK.A Halászi,azonban nem adta könnyen magát.Nagy meglepetésre 20 perc után 2-1 volt a hazai gárdának,amely úgytűnt,komoly meglepetést okozhat.Ez nem így lett,hiszen az MTK a félidő előtt fórdított,és szünetre 2 gólos előnnyel mehetett.A második félidőben is maradt a vendég fölény,amely újabb 2 gólban mutatkozott meg.A végeredmény nem tükrözi hűen a játék képépt,hiszen a 2 csapat között nem volt 4 gólnyi különbség.