A hétvége összefoglalója

hfc94  2009.04.05. 23:01

A hétvége csapata: III.Ker

Hegyvidék-REAC 1-7

Nagyon jó meccset számítottunk,a REAC elleni összecsapásunk alkalmával,ámde sajnálatos módon a betegségek közbeszóltak és,többekközt ennek köszönhető a 6 gólos különbség.A meccsen egyébként 35 percig tartottuk az 1-1-es állást,mitöbb egy kiállítás után 10 emberrel játszottak a vendégek,de aztán kaptunk még egy gólt,és azt követően pedig futószalagon jött a többi.

MTK-RTK 6-1

A forduló előtt 4.dik helyen álló MTK fogadta a kiszámíthatatlan RTK-t. A meccset,ahogy az várható volt teljesen az MTK uralta,és végig náluk volt a labda,mitöbb hátul is stabil lábakon álltak.Sok szép támadásvezetést követően,már félidőre 4-0 volt a kék-fehéreknek.Szünet után is hasonló volt a játék képe,ám itt nem jött ki annyira az MTK fölénye mint az első félidőben.

Honvéd-Balassagyarmat 5-0

Rossz talajú pályán került megrendezésre a Honvéd meccse a határmenti Balassagyarmat ellen.A hazaiak jobban tudtak alkalmazkodni a talajhoz,és viszonylag hamar vezetést is szereztek.Az egyébként nem túlságosan brillirozó hazaiaknak,annyi lehetőségük azért nem akadt,még is jó helyzetkihasználásuknak köszönhetően sima meccs lett belőle.A túloldalon a Balassagyarmatnak pedig talán peche volt,mert több lehetőséget is elpuskáztak és egy gólt talán megérdemeltek volna.

Dunaújváros-Felcsút 2-0

A tavasszal remekül szereplő Dunaújváros fogadta a továbbra is gyengélkedő Felcsútot.A közönség jó iramú meccset láthatott,sok ütközéssel,ezekből pedig inkább a hazaiak jöttek ki jobban.A DVSI önmagához képest nem játszott jól és bár még az első félidőben nem,a 2.dikban egyenrangú ellenfele volt a Felcsút.Összeségében azonban megérdemelt győzelem született.

FTC-III.Ker 2-2

Az FTC hosszú idő után ismét a dobogón találhatta magát a múlheti Balassagyarmat elleni sikere után.Itt is inkább náluk volt a labda,de a meccs nagyrésze kiegyenlített volt.Sok szabálytalansággal lett tarkítva,az egyébként remek meccs,amely sok izgalmat,és 4 gólt hozott.A FTC ellen szerzett egy ponttal a III.Ker a forduló csapata,azonban bosszankodhatnak is,mert a gólokat egyéni hibák után kapták.

Pomáz-UTE 0-1

Eljött az a nap is,amikor a Pomáz pályára lép.4 elhalasztott tavaszi forduló után,végre letudták játszani a hétvégi bajnokijukat.A mérkőzést,ahogy az várható volt az UTE kezdte jobban,de a Pomáz jól védekezett és lezárták a területet.A lila-fehérek járatták a labdát próbáltak fogást találni a vendégeken,amely nem volt egyszerű,ámde sikerült.A pomáz pedig 1-1 villanáson kívül nem sok veszélyt jelentett a vendégek kapujára,így maradt az 1-0 az UTE-nak.

Csepel Halászi-Vasas 1-9

Az őszi meccsen 4-0-ra győzött a 2.dik helyezett Vasas,és a Csepel Halászinak pedig egyébként is van elég gondja mostanában,nem hiányzott nekik ez a mai teljes kiütés.A Vasas szép támadásokat vezetett,szép gólokat lőtt,és teljesen szétfutotta a hazai csapat védelmét,amely látszólag nem tudta tartani az iramot. A végeredményen is látszik a Vasas fölénye,amellyel tapad a REAC-ra.

Gyöngyös-Fehérvár 2-3

A sereghajtó Gyöngyös hasonló gondokkal küszködött,mint mi hétvégén,azaz nem volt kapusuk...Egy mezőnyjátékosnak kellett beállnia a Gyöngyös kapujába...A meccs egy labdarúgásra alkalmatlan pályán került megrendezésre,és ez meglátszott a csapatok játékán.Az emiatt kissé színvonaltalanná váló meccsen a Fehérvár vonulhatott pihenőre 1-0-ás előnnyel.A 2.dik félidő izgalmasan kezdődött,hiszen előbb 1-1,majd nem sokkal utána 2-2 állt a képzeletbeli eredményjelzőn.A meccs győztes gólját pedig végül a Fehérvár szerezte 10 perccel a vége előtt,és ezzel fontos győzelmet arattak a kapus nélküli hazaiak ellen.