A hétvége összefoglalója

hfc94  2009.03.29. 19:58

A hétvége csapata: Vasas

Vasas-MTK 3-2

Az év egyik legnagyobb rangadója volt eme forduló nyitó meccse,és nevéhez méltóan remek meccs kerekedett ki belőle. Talán meglepetésre az esélytelenebb MTK kezdett jobban,mitöbb egy öngólallal vezetést is szerzett.Ez után is a vendégek maradtak fölénybe,és újabb lehetőségeik is adódtak,de növelni előnyüket nem tudták.Pedig a kapuba találtak,de ezt a bíró érvénytelenítette.Az ellentámadásnál pedig egy kapushibát követően 1-1-re alakította az állást a Vasas. Az MTK azonban nem tört meg,és egy szépségdíjas  akciót követően máris vezettek.Félidőbe tehát 2-1 a 3.dik helyen álló MTK-nak.Szünet után átvette a Vasas a játék írányítását és beszórították a vendégeket. Az MTK védelme pedig ma sem remekelt.Először egy 16-oson belül elvesztett labdának köszönhetően egyenlített a Vasas,majd egy helyezkedési hiba után máris 3-2 a piros-kékeknek.  Összesítésben talán szerencséje volt a Vasasnak,de az MTK hibáit könyörtelenül kihasználva megnyerték a rangadót,és ennek köszönhetően a hétvége csapata.

III.Ker-Dunaújváros 1-3

Két kiszámíthatatlan csapat találkozott,ám a meccs egyértelmű esélyese itt a III.Ker volt. Ennek ellenére bekezdett az "Újváros" és már a meccs elejétől kezdve látszott,hogy jobban akarják a győzelmet.A III.Ker se elől,se hátul nem produkálta azt amit tőlük ellehetne várni,és bár a vendégeknek,néha kis szerencséjük volt,a meccset megérdemelten hozták,már az csak az akarat miatt is.A Dunaújváros zsinorban legutóbbi 3 meccsét hozta.

Fehérvár-Honvéd 1-0

A két csapat tabellán látszó különbsége miatt a Honvéd volt itt az esélyes,de a piros-feketék nincsenek éppen jó formában,és az őszi meccsen is csak 1-0-ra nyertek a Fehérvár ellen.Itt pedig valóban egyátalán nem látszott meg a két csapat közti különbség,mitöbb a Fehérvár birtokolta többet a labdát.Kiegyenlített meccs.A hazaiak 1-2 szép dolgot megmutattak elől,de igazi ziccerük nem volt. Hátul azonban stabil lábakon álltak.Szünetbe is 0-0 volt.2.félidőben is egyenrangú partnere volt a Fehérvár a Honvédnak és egy szépségdíjas találattal megszerezték a vezetést.A Honvéd ezután kinyílt és rohamozott,de a Fehérvár remek védekezésének köszönhetően szerzett meg egy számukra oly fontos 3 pontot.

Balassagyarmat-FTC 1-2

Itt kétség nem fér hozzá,hogy az FTC a jobb a csapat,de Balassagyarmaton mindenki nagyon megszenved a 3 pontért.Így volt ez most is,és a sokkal könnyebb meccsre számító FTC bizony kissé meglepődőtt.A Balassagyarmat bátran játszott és erőszakosan és fizikai fölényüket kihasználva sok ütközésből győztesen jöttek ki.Ám gyenge védelmük ismét vesztüket okozta,miután 2 db,igen elkerülhető kapott góllal győzött az FTC és ezzel felléptek a dobogó 3.dik helyére.

REAC-Gyöngyös 8-0

Első az utolsó ellen.Ám a múlthéten aratott RTK elleni siker után a Gyöngyös talán reménykedhetett.Álmaik hamar szertvefoszlottak,hiszen a REAC valósággal lehengerelte őket a pályáról,és szép támadásaiknak köszönhetően 4 gólos előnyre tettek szert a félidőre.Szünet után maradt a játék képe,és az óriási tudáskülönbség itt is kijött,újabb 4 góllal,és ezzel a REAC nagyon szép 8-0-ás győzelmet aratott,és továbbra is vezetik a tabellát.

UTE-Csepel Halászi 2-0

Nehéz idők járnak mostanában a Halászinál,hiszen sok kulcsjátékost is elvesztettek,és kérdés,ez a legyengült csapat mire lesz képes tavasszal.Az biztos,hogy ezen a meccsen is látszott,hogy ez már nem az a csapat...Ennek ellenére kiegyensúlyozott meccs alakult ki újpesten. A jobban játszó UTE szép támadásokat vezetett,de az utolsó harmadban többször is hibáztak,avagy a vendég védők mentettek.Hátul viszont erősnek tűnt az Újpest,és a Csepel nem tudott nagy lehetőségeket kialakítani.Két gólos győzelmet aratott az UTE és ennek köszönhetően feljöttek a 7.dik helyre a tabellán.

Az RTK-Hegyvidék mecscet kedden játszuk,míg a Pomáz-Felcsút találkozó elmaradt.